Zapraszamy do udziału w programie "Profilaktyka 40 PLUS"

Przychodnia Zdrowia w Warce zaprasza do zapisów do bezpłatnego programu „Profilaktyka 40 PLUS”.

Od 1 lipca każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki właśnie badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

„Profilaktyka 40 PLUS” zakłada realizację badań diagnostycznych w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.

Pakiety badań – Ministerstwo Zdrowia – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Warunkiem udziału w programie jest uzyskanie e-skierowania wystawianego przez system, po uprzednim odpowiedzeniu na pytania ankietowe programu pilotażowego za pośrednictwem:

• infolinii 22 735 39 53  – (w godzinach 8:00-18:00, koszt połączenia zgodny z taryfą operatora)
  • lub za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta.

Na podstawie ankiety zostaną ocenione czynniki ryzyka.

Po otrzymaniu e-skierowania, na podstawie którego uzyskuje się dostęp do pakietu badań dedykowanych w programie, pacjent będzie się mógł zapisać w dowolnej placówce realizującej program Ministerstwa.

Zapisy do programu odbywają się w Rejestracji Ogólnej Przychodni Zdrowia w Warce od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 – osobiście, bądź telefonicznie pod numerem 48 670 29 99.

Zapraszamy!