Centrum Dietetyczne Online


Dieta spełnia niezwykle istotną rolę w życiu ludzi. Tylko wtedy kiedy dostarczany naszemu organizmowi właściwych składników pokarmowych możemy się właściwie rozwijać i pracować. Właśnie z tego powodu duże znaczenie ma zwracanie uwagi na składniki diety i to kiedy spożywamy posiłki.

Zachęcamy Naszych pacjentów do skorzystania z porad wykwalifikowanego dietetyka z Centrum Dietetycznego Online.

Czym jest Centrum Dietetyczne Online (CDO)?

Centrum Dietetyczne Online jest internetową poradnią dietetyczną, oferującą konsultacje online z których mogą skorzystać osoby dorosłe oraz całe rodziny posiadające dostęp do Internetu. Zespół konsultantów CDO składa się z wykwalifikowanych dietetyków i psychologa- psychodietetyka. Nad prawidłowym działaniem Centrum Dietetycznego Online czuwa koordynator zespołu, kierownik projektu oraz specjaliści do spraw marketingu. CDO na co dzień wspierają również doświadczeni eksperci Instytutu Żywności i Żywienia. Wszyscy specjaliści CDO ukończyli wyższe uczelnie kierunkowe oraz stale poszerzają i aktualizują swoją wiedzę tak, aby jak najlepiej pomóc każdemu pacjentowi, a sam system dostosować w taki sposób, aby był jak najbardziej użyteczny i funkcjonalny.

Misja CDO

Głównym celem działania Centrum Dietetycznego Online jest pomoc osobom, które potrzebują porady dietetyka w codziennym życiu lub chcą zwiększyć swoją świadomość na temat prawidłowego odżywiania.

Poprzez prowadzone konsultacje:

  • edukujemy pacjentów w zakresie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej,
  • udzielamy zaleceń dotyczących żywienia w chorobach na podstawie szczegółowo przeprowadzonego wywiadu,
  • obalamy żywieniowe mity bazując na najnowszej literaturze naukowej.

Pomagamy zarówno osobom zdrowym, które chcą sprawdzić czy ich sposób żywienia jest właściwy jak i chorym, dla których dieta powinna być elementem skutecznego leczenia, szczególnie w przypadku, gdy jednocześnie występuje wiele różnych schorzeń.

Pacjenci mogą mieć pewność, że w naszej poradni uzyskają rzetelne informacje potwierdzone badaniami naukowymi, zgodnymi z aktualnym stanem wiedzy.

Jak działa CDO?

Centrum Dietetyczne Online jest dostępne przez prawie 12 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu, w tym soboty. Każda konsultacja trwa około 30 minut i może odbyć się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 19:30, a w soboty od 9:00 do 16:30. Do dyspozycji pacjentów jest 6 wykwalifikowanych dietetyków, którzy za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy internetowej udzielają indywidualnych konsultacji dietetycznych. Konsultacje mogą mieć charakter jednorazowej porady lub stałej opieki dietetycznej.

Aby zapisać się na konsultacje należy zarejestrować się, wypełnić ankietę, która pozwoli w bardziej indywidualny sposób dostosować zakres porady do podanego celu i wybrać dogodny termin w kalendarzu.

Konsultacje odbywają się bezpośrednio na koncie użytkownika na stronie CDO i mają formę video lub audio. Podczas wizyty istnieje również możliwość prowadzenia rozmowy na czacie. Po odbytej konsultacji pacjent ma możliwość wyboru w kalendarzu terminu kolejnej wizyty.

Centrum Dietetyczne Online Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej to doskonałe miejsce dla ludzi ceniących sobie wygodę i komfort oraz oszczędność czasu, w którym można zweryfikować swoje nawyki żywieniowe, porozmawiać o swoim stylu życia oraz skutecznie walczyć z chorobami wymagającymi odpowiedniego żywienia.

 

Zapisz się na konsultacje