O czym muszę pamiętać zgłaszając się na szczepienie przeciwko COVID-19 w Przychodni Zdrowia w Warce?

Z uwagi na zwiększające się limity szczepień w Naszej Przychodni, pragniemy przypomnieć wszystkim pacjentom, którzy zostali zapisani na kolejne terminy szczepień w Przychodni Zdrowia w Warce, kilka najważniejszych informacji. Niniejsze zasady obowiązują wszystkich pacjentów zgłaszających się zarówno na I jak i II dawkę szczepionki.

O czym należy pamiętać?:

1. Na szczepienie zgłaszacie się Państwo się do Poradni Dziecięcej (wejście od strony placu zabaw) wraz z wymaganymi dokumentami czyli:
  • wypełnionym i podpisanym w dniu szczepienia kwestionariuszem do szczepienia – należy odpowiedzieć na wszystkie pytania zawarte na 1 i 2 stronie kwestionariusza! Formularz wraz z dołączoną informacją dodatkową można pobrać w Naszej Przychodni, na naszej stronie internetowej spzoz-warka.pl, w Urzędzie Miejskim oraz w Aptekach wareckich.
  • oddzielną kartką z danymi osobowymi (imieniem, nazwiskiem, adresem, numerem PESEL i numerem telefonu) – pozwoli to na sprawną rejestrację w systemie.
  • dokumentem tożsamości ze zdjęciem do wglądu.
  • listę leków przyjmowanych stale przez pacjenta,
  • okulary.
  1. Prosimy Państwa o zgłaszanie się na szczepienie maksymalnie 5 minut przed wyznaczoną godziną – wcześniejsze przybycie stwarza niepotrzebną kolejkę i natłok pacjentów w punkcie szczepień.
  2. Jeżeli na 14 dni przed szczepieniem  mieliście podaną szczepionkę, lub wystąpią u Państwa następujące objawy takie jak:
  • przeziębienie, biegunka, wymioty;
  • objawy, które mogą świadczyć o zakażeniu koronawirusem, takie jak kaszel, utrata węchu lub smaku, podwyższona temperatura;
  • dodatni wynik w kierunku koronawirusa w ciągu ostatnich 30 dni, lub bliski kontakt z osobą zakażoną w ciągu ostatnich 14 dni;

wówczas szczepienie należy odwołać i niezwłocznie poinformować o tym fakcie SPZOZ w Warce. Kolejny termin zostanie Państwu wyznaczony.

1. Pacjenci, którzy stale kontrolują wskaźnik INR, proszeni są o wykonanie tego badania w tygodniu poprzedzającym zaplanowaną wizytą szczepienną. Wynik badania poniżej 3,0 oznacza, że pacjent może zostać zaszczepiony.
  2. W razie niejasności, pytania prosimy kierować do Rejestracji Ogólnej pod numerem telefonu 48 670 29 99.
  3. Prosimy, aby na wizytę szczepienną ubrali się Państwo w sposób wygodny, który umożliwi szybkie odsłonięcie ramienia, najlepiej podkoszulek z krótkim rękawem.
  4. Dla Państwa bezpieczeństwa po zaszczepieniu zostaniecie poproszeni o pozostanie na terenie Przychodni co najmniej 15 minut.
  5. Data podania II dawki zostanie Państwu od razu wyznaczona, informację otrzymacie opuszczając Przychodnię po szczepieniu. Godzina podania II dawki szczepionki przyjdzie do Państwa w wiadomości sms w ciągu kilku dni od podania I dawki.

Uprzejmie Państwa prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń. Rzetelne przygotowanie pacjenta do wizyty szczepiennej, pozwoli nam przeprowadzić cały proces szczepienia szybko i sprawnie.