Informacja dla pacjentów zgłaszających się na szczepienie przeciw COVID-19

Informacja dla pacjentów zgłaszających się na szczepienie przeciw Covid-19

Chcemy, żeby szczepienia przebiegały sprawnie, dlatego też przed wyznaczonym terminem pracownik SPZOZ w Warce zadzwoni do Państwa i zapyta czy stawicie się na wizycie szczepiennej. Prosimy o wzięcie okularów i ubranie się w sposób, który umożliwi szybkie odsłonięcie ramienia – np. swetry i podkoszulki.

Pacjenci zapisani na szczepienie, proszeni są o zgłaszanie się do punktu szczepień, który znajduje się w Poradni Dziecięcej (wejście od strony placu zabaw, z prawej strony budynku).

Przypominamy, że będzie to wizyta szczepienna, nie będzie możliwe wypisanie recept, uzyskania skierowań  i itp.

Ważne, aby w dniu szczepienia zachowywać się tak jak zwykle – zjeść posiłek, najlepiej lekki, przyjąć leki, które zawsze przyjmujecie.

Bardzo prosimy o punktualność, aby nie zmarnować ani jednej dawki szczepionki czy też nie tworzyć niepotrzebnych kolejek. Po szczepieniu pozostaniecie w Przychodni  przynajmniej 15 minut.

Na następny dzień warto zaplanować odpoczynek. Możecie Państwo czuć się normalnie, ale należy liczyć się z tym, że organizm zareaguje na podanie szczepionki. Najczęstszym działaniem niepożądanym jest ból ręki w miejscu wkłucia, zaczerwienienie, dyskomfort lub stan podgorączkowy. W związku z tymi objawami można zażyć paracetamol. Po 1-2 dniach dolegliwości powinny ustąpić, gdyby objawy nie ustępowały np. gorączka będzie narastać i będzie trudna do zbicia lub w przypadku innych niepokojących objawów, wtedy należy skontaktować się z lekarzem.

Pamiętajcie, że również po przyjęciu II dawki szczepionki powinniście stosować się do zaleceń zachowania reżimu sanitarnego.