Informacja dla pacjentów z chorobami przewlekłymi z grupy 1B objętych szczepieniem przeciw COVID-19

Rejestracja na szczepienia osób przewlekle chorych rozpocznie się 10 marca 2021 r., w Rejestracji Ogólnej Przychodni Zdrowia w Warce. Chorzy dostaną skierowanie automatycznie, jednak w niektórych przypadkach zalecana będzie konsultacja z lekarzem prowadzącym – czy na pewno kwalifikują się na szczepienie i w jakim terminie.

Pacjenci przewlekle chorzy z ryzykiem ciężkiego przebiegu COVID-19, którzy zaliczają się do tzw. etapu 1B to:

1. pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
  2. pacjenci z chorobą nowotworową, u których po dni 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
  3. pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
  4. pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej.

Trwają prace nad poszerzeniem tej grupy. Dla pacjentów z grupy 1B został przygotowany oddzielny kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem – pobierz.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze wspólnymi wytycznymi dla pacjentów z grupy 1B oraz personelu medycznego w zakresie szczepienia przeciwko COVID-19 – pobierz.

Jesteś pacjentem dializowanym?

Pacjenci dializowani, będą szczepieni w punktach dializ.

Jesteś pacjentem z chorobą nowotworową i w latach 2020 – 2021 leczono Cię chemio lub radioterapią?

W przypadku braku przeciwskazań do szczepienia pacjenci z chorobą nowotworową będą mieli możliwość wybory czy chcą się zaszczepić w swoim ośrodku onkologicznym, czy też w populacyjnym punkcie szczepień.

Jesteś pacjentem po przeszczepie komórek, tkanek, narządów i jesteś poddany leczeniu immunosupresyjnemu?

Pacjenci będą szczepieni w punktach szczepień (wliczając szpitale węzłowe i tymczasowe).

Jesteś pacjentem poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej?

Osoby poddawane wentylacji mechanicznej, które są samodzielne, mogą się zaszczepić w wybranym punkcie szczepień (wliczając szpitale węzłowe i tymczasowe).  Jeżeli ze względu na stan zdrowia nie będą mogły zostać zaszczepione poza domem, wówczas zostaną one zgłoszone do mobilnego punktu szczepień.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo klikając na poniższy link:

Jesteś przewlekle chory? Nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19 – Szczepienie przeciwko COVID-19 – Portal Gov.pl (www.gov.pl)